Zrzutka na wyposażenie nowej świetlicy wiejskiej w Świeciu

Budowa dobiegła końca i już niedługo nasza dłuuuuuugo wyczekiwana świetlica wiejska zostanie oddana do użytku. Po jej otrzymaniu dostaniemy tylko klucze i pięknie wykończone wnętrza, dlatego koniecznie musimy ją wyposażyć.


  • Część środków z funduszu sołeckiego na ten rok planujemy przeznaczyć na zakup wyposażenia (meble, regały, małe AGD, naczynia, sztućce itp.)
  • W październiku udało nam się założyć Koło Gospodyń Wiejskich i pierwszą dotację w całości przeznaczamy na zakup sprzętu do kuchni w świetlicy wiejskiej (lodówka, kuchenka, zmywarka).
  • Część z nagrody jaką otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska 2019” również przeznaczymy na zakupy do świetlicy.

Ale jak to przy nowych obiektach, trzeba kupić meble do kuchni, regały do magazynu, rolety, wieszaki, półki… talerze, naczynia, garnki, patelnie, stoły, krzesła… Tak na prawdę, każdy kto kiedyś się wprowadzał do nowego domu wie, że lista rzeczy niezbędnych jest bardzo długa.

Ale świetlica to nie tylko to co w środku… poza wnętrzem czeka nas również zagospodarowanie terenu wokół świetlicy. Najważniejsze już mamy – zapał i grupę mieszkańców, którzy chcą cały czas coś zmieniać i rozwijać naszą wieś, dlatego liczymy również na Waszą pomoc 🙂 Dla nas liczy się każda złotówka, a potrafimy wydać ją co do grosza. Jedno jest pewne, przez nasz wkład i chęci do pracy każda złotówka mnożona jest razy 10… a nawet i 100 jak cel jest tak wielki 🙂 Bo dla jednych to tylko świetlica wiejska, a dla nas jest to wymarzona świetlica wiejska na którą czekaliśmy wieeeeele lat. To tu teraz będzie rozwijała się nasza przyjaźń, pasja i praca społeczna.

Każdy kto nam pomoże dostanie od nas symboliczny klucz do świetlicy i specjalne podziękowanie 🙂

W imieniu mieszkańców serdecznie dziękujemy za każdą złotówkę.

Prezes stowarzyszenia „Nasze miejsce na Świecie” – Katarzyna Męcina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.